Σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση γλωσσομάθειας
στην αγγλική γλώσσα δεν θα πραγματοποιηθεί για το σχολικό έτος 2018-2019 λόγω του μικρού
αριθμού ενδιαφερομένων μαθητών.
Θα διανεμηθούν εκ νέου δηλώσεις ενδιαφέροντος στους/στις μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης Γυμνασίου που δεν είχαν υποβάλει δήλωση ή που είχαν υποβάλλει δήλωση για την πιστοποίηση της Αγγλικής γλώσσας και που τώρα επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση της επάρκειας χρήσης των ΤΠΕ.

Παρακαλούνται οι γονείς που επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους στο πρόγραμμα πιστοποίησης, να υπογράψουν την επισυναπτόμενη δήλωση και να την επιστρέψουν στο σχολείο μέχρι τις 30/10/2018.

Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει τον Ιανουάριο του 2019, θα περιλαμβάνει σαράντα πέντε (45)
ώρες διδασκαλίας – τρεις (03) την εβδομάδα και θα πραγματοποιείται αμέσως μετά τη λήξη του
πρωινού προγράμματος εντός της σχολικής μονάδας.

ΣΥΝ_ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ_ΤΠΕ