Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο προσεχές διάστημα θα ξεκινήσουν μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας μετά το τέλος των μαθημάτων.

1. Με τον όρο «Ενισχυτική Διδασκαλία» (E.Δ.) Γυμνασίου νοείται η παρακολούθηση από τον/τη μαθητή/τρια του Γυμνασίου αυτοτελούς υποστηρικτικού προγράμματος διδασκαλίας στα μαθήματα:
1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία,
 2) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία,
3) Μαθηματικά,
4) Φυσική,
5) Χημεία,
6) Αγγλικά

2. Στην Ενισχυτική Διδασκαλία συμμετέχουν προαιρετικά μαθητές/τριες όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν στους ανωτέρω τομείς γνώσης, με συνέπεια την αδυναμία αποδοτικής συμμετοχής τους στη διαδικασία της μάθησης ή μαθητές/τριες που επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους στα ανωτέρω μαθήματα.
Όσοι γονείς θέλουν να συμμετέχουν τα παιδιά τους στην ενισχυτική, να αποστείλουν στο σχολείο συμπληρωμένη  την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση,  το αργότερο μέχρι την Τρίτη 14/11/2023.